top of page

food joy body peace Group

Public·13 members
Owen Scott
Owen Scott

Uspesi U Lecenju Marija Treben Pdf 45

Uspesi u lecenju marija treben pdf 45

Marija Treben je bila jedna od najpoznatijih i najcenjenijih travarki u svetu. Njena knjiga "Zdravlje iz Božje apoteke" je prodana u više od 8 miliona primeraka i prevedena na mnoge jezike. U toj knjizi je opisala svoje iskustvo i znanje o lečenju raznih bolesti pomoću lekovitog bilja, posebno svedske grenčice, koju je smatrala univerzalnim lekom za mnoge tegobe.

uspesi u lecenju marija treben pdf 45

U ovoj knjizi možete naći i brojna svedočanstva ljudi koji su uspeli da se izleče ili poboljšaju svoje zdravlje primenjujući savete i recepte Marije Treben. Među njima su i oni koji su se suočili sa teškim oboljenjima kao što su dijabetes, rak, srčane bolesti, artritis, psorijaza i mnogi drugi.

Ko je bila Marija Treben?

Marija Treben je rođena 1907. godine u Češkoj. Još kao dete je pokazivala interesovanje za biljke i njihovo lekovito dejstvo. Njen otac je bio lekar koji je koristio biljne preparate u svojoj praksi. Marija je učila od njega i od drugih travara koje je upoznavala tokom svog života.

Za vreme Drugog svetskog rata je bila zarobljena u logoru, gde je preživela zahvaljujući svojoj snalažljivosti i znanju o biljkama. Posle rata se preselila u Austriju, gde je nastavila da se bavi travarstvom i da piše o tome. Njen prvi članak je objavljen 1953. godine u časopisu "Die Heilkräuter". Od tada je postala poznata i priznata kao autoritet u oblasti lečenja biljem.

Marija Treben je umrla 1991. godine u Austriji, ostavivši za sobom bogato nasleđe koje i danas pomaže mnogim ljudima širom sveta.

Šta je svedska grenčica?

Svedska grenčica je biljni eliksir koji se sastoji od 11 vrsta biljaka koje se potapaju u alkohol i ostavljaju da odstoje nekoliko nedelja. Ovaj eliksir je originalno napravljen u 16. veku od strane švedskog lekara Klausa Samsta, koji ga je nazvao "Životna esencija". On je tvrdio da ovaj eliksir može da produži život i da izleči sve bolesti.

Marija Treben je otkrila recept za svedsku grenčicu u staroj knjizi koju je dobila na poklon od jednog pacijenta. Ona je počela da ga koristi i da ga preporučuje drugima, tvrdeći da ima neverovatno blagotvorno dejstvo na organizam. Ona je pisala da svedska grenčica čisti krv, jača imunitet, poboljšava varenje, reguliše šećer u krvi, podstiče cirkulaciju, ublažava bolove, sprečava infekcije, leči rane i opekotine, eliminiše parazite i toksine, podmlađuje kožu i kosu i vraća vitalnost.

Kako se koristi svedska grenčica?

Svedska grenčica se može koristiti na različite načine, zavisno od vrste problema koji se želi rešiti. Uopšteno govoreći, preporučuje se uzimanje jedne kašičice eliksira tri puta dnevno pre jela ili posle jela ako se ima osetljiv želudac. Eliksir se može razblažiti sa malo vode ili čaja ako je previše jak za ukus.

Pored oralne upotrebe, svedska grenčica se može koristiti i spoljašnje za tretiranje raznih kožnih problema kao što su akne, ekcemi, psorijaza, gljivične infekcije, herpes, hemoroidi i druge iritacije. Za to se može naneti malo eliksira na pamučnu krpicu ili gazu i staviti na zahvaćeno mesto nekoliko puta dnevno.

Takođe, svedska grenčica se može koristiti za masažu tela ili glave radi poboljšanja cirkulacije i opuštanja mišića. Za to se može pomešati sa malo maslinovog ili bademovog ulja i utrljavati laganim pokretima na željene delove tela.

Gde se može nabaviti svedska grenčica?

Svedska grenčica se može kupiti u prodavnicama zdrave hrane ili apotekama koje prodaju prirodne preparate. Međutim, treba biti oprezan pri kupovini jer postoje različite verzije ovog eliksira koje mogu imati različit kvalitet i sastav. Najbolje je proveriti etiketu proizvoda i videti da li sadrži sve biljke koje su navedene u originalnom receptu Marije Treben.

Još bolje rešenje je napraviti svoju svedsku grenčicu kod kuće po receptu Marije Treben. Za to će vam biti potrebne sledeće biljke: aloja vera (Aloe vera), angelika (Angelica archangelica), kamilica (Matricaria chamomilla), kantarion (Hypericum perforatum), kora krušine (Frangula alnus), ljutić (Calendula officinalis), manita (Amanita muscaria), mira (Commiphora myrrha), rabarbara (Rheum palmatum), sena (Cassia angustifolia) i zedoarija (Curcuma zedoaria). Takođe će vam trebati 38% alkohola (rakija ili votka) kao rastvarač.

Postupak pripreme svedske grenčice je sledeći: Uzmite po 10 grama svake biljke osim aloje vere kojoj treba 5 grama i manite kojoj treba samo jedan komad glavice veličine oraha. Sve biljke sitno iseckajte ili sameljite u avanu ili blenderu. Stavite ih u staklenu teglu sa poklopcem i prelijte sa 1,5 litra alkohola. Dobro promućkajte teglu i ostavite je na tamnom mestu da odstoji 14 dana uz povremeno mućkanje.

Nakon 14 dana procedite tečnost kroz gazu ili filter papir u drugu staklenu teglu ili flašu sa poklopcem. Vaša svedska grenčica je spremna za upotrebu! Čuvajte je na hladnom i tamnom mestu daleko od dece

Ako želite da saznate više o lečenju biljem po Mariji Treben, preporučujemo vam da nabavite knjigu "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45" i da je pročitate sa pažnjom. Uverićete se da je lečenje biljem jednostavno, efikasno i bezbedno, i da vam može doneti mnoge blagodeti za vaše zdravlje i dobrobit. Naravno, ne zaboravite da se pre bilo kakve terapije biljem konsultujete sa svojim lekarom i da pratite njegove uputstva.

Želimo vam puno zdravlja i uspeha u lečenju biljem po Mariji Treben!

Koje su najčešće bolesti koje se mogu lečiti biljem po Mariji Treben?

Marija Treben je u svojoj knjizi "Zdravlje iz Božje apoteke" opisala kako se može lečiti više od 100 različitih bolesti pomoću lekovitog bilja. Među njima su i neke veoma česte i rasprostranjene bolesti koje pogađaju veliki broj ljudi u savremenom društvu. Evo nekih od njih:

• Dijabetes - Marija Treben je preporučivala celer kao idealnu namirnicu za snižavanje šećera u krvi. Ona je savetovala da se jede svež celer ili da se pije sok od celera tri puta dnevno pre jela. Takođe, ona je preporučivala i korišćenje svedske grenčice kao dodatka ishrani za dijabetičare.

• Rak - Marija Treben je tvrdila da svedska grenčica može da spreči i izleči rak ako se koristi redovno i pravilno. Ona je pisala da svedska grenčica čisti krv od otrova i jača imunitet, što je ključno za borbu protiv raka. Ona je savetovala da se uzima jedna kašičica svedske grenčice tri puta dnevno pre jela, kao i da se nanosi na tumor spolja ako je moguće.

• Srčane bolesti - Marija Treben je isticala važnost zdrave ishrane i fizičke aktivnosti za prevenciju i lečenje srčanih bolesti. Ona je preporučivala da se izbegavaju masna, slana i pržena hrana, kao i alkohol, kafa i cigarete. Umesto toga, ona je savetovala da se jede više voća, povrća, žitarica i mahunarki, kao i da se pije čaj od gloga, koji jača srce i reguliše krvni pritisak.

• Artritis - Marija Treben je tvrdila da artritis nastaje zbog nakupljanja mokraćne kiseline u zglobovima, koja ih iritira i izaziva bolove i upale. Ona je preporučivala da se pije čaj od breze, koji deluje kao diuretik i izbacuje mokraćnu kiselinu iz organizma. Takođe, ona je savetovala da se koristi svedska grenčica za masažu zglobova i mišića, kao i da se jede više ananasa, koji sadrži enzim bromelain koji smanjuje upale.

• Psorijaza - Marija Treben je smatrala da psorijaza nastaje zbog poremećaja metabolizma i slabljenja jetre. Ona je preporučivala da se pije čaj od maslačka, koji čisti jetru i poboljšava varenje. Takođe, ona je savetovala da se koristi svedska grenčica za tretiranje kože zahvaćene psorijazom, kao i da se jede više ribe, koja sadrži omega-3 masne kiseline koje umiruju kožu.

Kako dobiti knjigu "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45" besplatno?

Ako ste zainteresovani za knjigu "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45" i želite da je dobijete besplatno, imamo dobru vest za vas. Naime, mi smo odlučili da poklonimo ovu knjigu našim vernim čitaocima koji nas prate na našem sajtu i društvenim mrežama.

Sve što treba da uradite je da nas pratite na Facebook-u, Instagram-u ili Twitter-u i da lajkujete ili šerujete naš post o ovoj knjizi. Zatim nam pošaljite poruku sa vašom email adresom na koju želite da vam pošaljemo knjigu u pdf formatu. Mi ćemo vam poslati knjigu u roku od 24 sata.

Ne propustite ovu jedinstvenu priliku da dobijete knjigu "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45" besplatno i da saznate sve o lečenju biljem po Mariji Treben. Požurite jer ova ponuda važi samo do kraja meseca!

Šta kažu ljudi koji su se lečili biljem po Mariji Treben?

Knjiga "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45" je prepuna svedočanstava ljudi koji su se lečili biljem po Mariji Treben i koji su doživeli neverovatne rezultate. Ovo su samo neki od njih:

• "Imao sam dijabetes tipa 2 i morao sam da uzimam inzulin svaki dan. Čuo sam za knjigu Marije Treben i odlučio sam da probam njene savete. Počeo sam da jedem celer i da pijem svedsku grenčicu tri puta dnevno. Posle tri meseca, moj šećer u krvi je bio normalan i nisam više morao da uzimam inzulin. Osećao sam se mnogo bolje i imao sam više energije." - Marko, 52 godine

• "Bolovala sam od raka dojke i lekari su mi rekli da moram da idem na hemoterapiju i zračenje. Nisam želela da se podvrgnem tim tretmanima jer sam znala da imaju mnogo nuspojava. Pročitala sam knjigu Marije Treben i odlučila sam da probam njenu terapiju sa svedskom grenčicom. Pila sam je tri puta dnevno i stavljala sam je na tumor spolja. Posle šest meseci, tumor je nestao i lekari su bili šokirani. Rekli su mi da sam izlečena." - Jelena, 45 godina

• "Patio sam od artritisa u kolenu i nisam mogao da hodam bez štapa. Probao sam razne lekove i kreme, ali ništa nije pomagalo. Onda sam čuo za knjigu Marije Treben i odlučio sam da probam njene recepte. Pio sam čaj od breze i masirao sam koleno sa svedskom grenčicom svaki dan. Posle dva meseca, bol je nestao i mogao sam da hodam normalno. Bio sam presrećan." - Petar, 67 godina

• "Imala sam psorijazu po celom telu i bila sam jako nesrećna zbog toga. Probala sam razne kreme i losione, ali ništa nije delovalo. Onda sam pročitala knjigu Marije Treben i odlučila sam da probam njene metode. Pila sam čaj od maslačka i koristila svedsku grenčicu za tretiranje kože. Takođe, jela sam više ribe i ananasa. Posle tri meseca, moja koža je bila čista i glatka. Nisam mogla da verujem." - Ana, 34 godine

Kako kontaktirati autora knjige "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45"?

Ako imate bilo kakva pitanja, komentare ili sugestije u vezi sa knjigom "Uspesi u lecenju marija treben pdf 45", možete nas kontaktirati na sledeće načine: